Mustang Grande 1971 dragster, silnik 5.0 V8 moc 630
kup teraz za: 125 000 zł

Jesteś zainteresowany zakupem?

Skontaktuj się z nami!

Specyfikacja:

  • rok produkcji 1971, wersja grande
  • pojemność silnika: 5.8 V8
  • Skrzynia biegów: 5 biegowa sportowa manualna
  • moc silnika: 640 KM
  • wyposażenie bezpieczeństwa: system hans, 6 punktowe pasy bezpieczeństwa
  • szerokość tylnych kół 48 cm
  • spadochron służy do wyhamowania samochodu.

Najmocniejsze klasy dragsterów (top fuel) ze względów bezpieczeństwa nie ścigają się na dystansie 402,5M lecz na skróconym do 100 stóp, czyli 302M. Wynika to z faktu osiągania przez nich zbyt dużych prędkości na dystansie 400m. Już na dystansie 100 stóp przekraczają prędkość 300mil/h (ok. 480 km/h)

Zabytkowy mustang dragster o mocy ok 630 KM, kupiony od gwiazdy z USA Teda Vernona który prowadzi w Miami słynny salon samochodowy znany na całym świecie i bardzo popularny program telewizyjny “South beach classics” emitowany w kilkunastu krajach na całym świecie.  Zbudowany w USA specjalnie do wyścigów dragsterów, samochód posiada spadochron, wózek i wiele innych ciekawych rozwiązań, ma też liczne nagrody na koncie zdobyte na słynnych wyścigach dragsterów w USA. Jest to jedyny taki samochód w Polsce i będzie go można zobaczyć tylko u nas w Korczynie.

Dragster Mustang to jedyny w Polsce tego typu pojazd! Możesz go zobaczyć właśnie w Galerii Samochodów w Korczynie! Został kupiony od gwiazdy z USA – Teda Vernona. Mustang Dragster z 1971 roku został stworzony specjalnie do wyścigów dragsterów. Najważniejszą cechą auta jest duże przyspieszenie, a także aerodynamika pojazdu. Tory, na których ścigają się te samochody, są pozbawione zakrętów. Dragstery pierwszą setkę osiągają już po 0,5 s. Zobacz na własne oczy prawdziwą perłę wśród dragsterów!

Jesteś zainteresowany zakupem?

Skontaktuj się z nami!