Zobacz także

Złomek

Miejsce wśród słynnych samochodów znalazł też Złomek. Wcześniej bohater popularnego filmu „Auta” stał pod domem pana Mirka. – Raz przyjechał około 60-letni kierowca, który przywiózł mi jakieś materiały. Zobaczył Złomka. Powiedział, że zna to auto, był jego fanem, oglądał wszystkie części serii. Robił mojemu Złomkowi zdjęcia i prawie się do niego przytulał. Okazuje się, że z obecności Złomka ucieszą się nie tylko dzieci, ale również dorośli. Złomek jest samochodem holowniczym Haulital Hook’em, który liczy sobie prawie 60 lat i ma wielkiego haka z tyłu. Jest to oryginał sprowadzony ze Stanów. Panowie znaleźli go na zagranicznej aukcji.

Prawdopodobnie służył jako dekoracja w Wesołym Miasteczku. Udało się go kupić po wielkiej walce aukcyjnej, bo niejednej osobie na nim zależało. To jest jeden z naszych wielkich sukcesów mówi pan Mirek.

Po długich perypetiach Złomkowi udało się dotrzeć do Polski. – Zwlekano z transportem. Nikt nie chciał go załadować, bo jest wielki i ciężki. A przy okazji nam go uszkodzili. Na szczęście ma się już dobrze dodaje słynny czekoladnik. Panowie zapowiadają, że Złomek będzie witał gości.

Złomek jest samochodem holowniczym Haulital Hook’em. Był bazowany na pojazdach: International Harvester L-170 z 1951, Chevrolet 3800 i Dodge Seria C z 1957 Truck Posiada silnik V8 z dwublokowym gaźnikiem i 200 koniami mechanicznymi. Jego maksymalna prędkość to 90 mil na godzinę (144,84 km/h). Rozpędza się od 0 do 60 mph (96,56 km/h) w 10 sekund.