Ford Crown Victoria Police interceptor
kup teraz za: 38 000 zł

Jesteś zainteresowany zakupem?

Skontaktuj się z nami!

Oryginalny policyjny samochód kupiony od policji z Miami. Posiada potężny silnik V8 o pojemności 4,6 litra i wszystkie oryginalne policyjne akcesoria.

Ford Crown Victoria Police Interceptor (zwany potocznie CVPI, P71, P7B lub Crown Vic) to czterodrzwiowy sedan z ramą, produkowany przez Forda w latach 1992-2011. Jest to wersja dla organów ścigania Ford Crown Victoria. Od 1997 do 2011 r. Ford Crown Victoria Interceptor był najczęściej używanym samochodem w operacjach ścigania w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Arabii Saudyjskiej. Były one również wykorzystywane do tego celu na bardziej ograniczoną skalę w innych krajach.
Po wycofaniu z służby Chevroleta Caprice, Ford Motor Company utrzymał prawie monopol na rynku policyjnych krążowników w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przez ponad dekadę. Konwencjonalny napęd na tylne koła, moc V8 i konstrukcja nadwozia na ramie zostały uznane za korzystne dla policji. Konstrukcja nadwozia na ramie pozwoliła na niedrogie naprawy po zderzeniach bez konieczności prostowania podwozia. Napęd na tylne koła uznano za lepszy w przypadku trudnych manewrów i bardziej wytrzymały niż konkurencja w zakresie napędu na przednie koła w przypadku nierównego pokonywania krawężników i innych przeszkód w środowisku miejskim

Mimo że policyjny Ford Crown Victoria nigdy nie został sprzedany ogółowi społeczeństwa to do dnia dzisiejszego jest symbolem amerykańskiej motoryzacji. Crown Victoria Interceptor został wyposażony w wiele ciężkich części, takich jak zmieniona skrzynia biegów i silnik o mocy 186 kW (253 KM; 249 KM).

Jesteś zainteresowany zakupem?

Skontaktuj się z nami!

Galeria zdjęć