Ford Crown Victoria Taxi
kup teraz za: 34 000 zł

Jesteś zainteresowany zakupem?

Skontaktuj się z nami!

Ford Crown Victoria Taxi

To nie jest zwykła taksówka. Poza charakterystycznym kolorem i grubą plastikową płytą zamontowaną pomiędzy miejscem kierowcy a przestrzenią pasażerów, jest jeszcze medalion. To niewielkich rozmiarów tabliczka, która znajduje się na karoserii samochodu i jest oznaką licencji, a więc formalnie umożliwia legalne wykonywanie przewozów.

Władze miasta w latach 30. wprowadziły je, by zapewnić komfort i bezpieczeństwo podróży pasażerom. Ilość kierowców, którzy mogli zdobyć licencję, była ograniczona. Najpierw było to 17 tysięcy, później 12, aż stanęło na 13,5 tysiącu i tak jest aż do dziś. Większość medalionów na nowojorskich taksówkach to pamiątki właśnie z tego okresu, choć wtedy medalion kosztował 10 USD, z czasem drożał. W 2011 roku medalion został sprzedany za milion dolarów. Co ważne licencje w tej postaci nie są wydawane imiennie, dlatego, choć limit taksówek w Nowym Jorku jest określony, samych taksówkarzy jest dużo więcej.

Taki medalion posiada także ten wyjątkowy egzemplarz, czyli Ford Crown Victoria. Auto było produkowane od 1991 roku do 2011 jako samochód osobowy klasy największej. To absolutnie perełka, która na myśl przywodzi Stany Zjednoczone i wiele produkcji filmowych oraz serialowych. Ponadto warto zwrócić uwagę także na zamontowane na dachu światło. Podświetlony numer korporacji na kogucie oznaczało wolne auto, brak świateł to znak zajętej taksówki, a kontrolka off-duty informuje o zakończonej pracy taksówkarza.

To auto po prostu kradnie serce swoim kultowym wyglądem oraz historycznym medalionem.

Jesteś zainteresowany zakupem?

Skontaktuj się z nami!